Серед людей, які причетні до сфери мистецтва, досі не вщухають суперечки щодо сутності художньої творчості. Одні віддають перевагу тому, щоб називати це професією, підкреслюючи всю складність розуміння навіть самих основ, інші, більш романтичні натури, вважають це покликанням. У будь-якому разі художником можна стати лише після багатьох років цілеспрямованої роботи над розвитком творчих навичок та вивчення традицій образотворчого мистецтва.
Взірцем наполегливості та цілеспрямованості можна назвати Костянтина Крушедольського. Він є яскравим прикладом художника за покликанням. Народився Костянтин Анатолійович 20 січня 1973 року в с. Пархомівка, Харківської області. Ще з дитинства вирізнявся невгамовною тягою до прекрасного, тому з цікавістю відвідував заснований вчителем історії П.Ф.Луньовим мистецтвознавчий клуб «Райдуга», на заняттях якого вивчав історію світового мистецтва та знайомився з оригіналами робіт відомих майстрів у Пархомівському музеї.
Після закінчення школи Костянтин Крушедольський вступив до Сумського педагогічного інституті ім. А. С. Макаренка, де з 1993 по1998 рік на природничому факультеті здобував свою першу професію. Паралельно він відвідував художню школу, отримуючи навички образотворчого мистецтва під керівництвом Бориса Данченка. З 1998 року працював художником-ілюстратором учбової літератури (програма «Росток») у м. Суми. У 2003-2004 роках – дизайнером-оформлювачем зовнішньої реклами у м. Волгоград. Саме в цей час він захоплюється і оволодіває технікою офорту.
З 2008 року працює у Харківській академії дизайну і мистецтв. За час роботи в академії Крушедольський глибоко вивчив і оволодів різними техніками гравюри: різцевою гравюрою, літографією, ліногравюрою, шовкографією.
Займаючись камерним, інтелектуальним видом графічного мистецтва – офортом, художник зачаровує особливою магією створення зображення на металі з подальшим перенесенням на папір у дзеркальному відображенні. На його графічних роботах відображені архітектурні пейзажі та краєвиди мальовничої Харківщини.
У живописі Костянтина Крушедольського на особливу увагу заслуговують його натюрморти, ніжні квіти та соковиті фрукти, що втілюють енергію росту, плодючість і щедрість землі. Кожна робота художника пронизана теплом і любов’ю та дарує радість споглядання прекрасного, виховуючи любов до рідного краю. Натура стала головним вчителем майстра. Він із прискіпливістю вченого ретельно і уважно вивчає та аналізує флористичне розмаїття оточуючого світу і, проаналізувавши кожен взірець, чудово відтворює на своїх полотнах.
Художник сам ставить натюрморти, підбирає та вміло компонує найрізноманітніші предмети для них. Він точно і делікатно передає кожну дрібничку: гру світла, особливості форми, кольори предметів. У всіх його картинах – таємничість, поетичність та щире захоплення.
Маючи багатий духовний світ, художник прагне поділитися ним з оточуючими, тому працює з великим натхненням та наполегливістю. Його картини пробуджують любов до природи та історичного минулого Батьківщини.
Творчість Костянтина Крушедольського є чудовим зразком того, як людина без спеціальної освіти, але з великим бажанням стати художником, , наполегливо працює, займається самоосвітою і долає нелегкий творчий шлях у досягненні своєї мрії.