10 квітня виповнилося б 85 років від дня народження самобутньої української художниці СВІТЛАНИ ВОЛОДИ-МИРІВНИ ЧОРНОЇ (1940 – 2020). Народилася вона у Полтаві. Навчалася у художніх студіях міста. 1970 року вступила на художньо-графічний факультет Курського педагогічного інституту. З 1975 року брала участь у міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних виставках. 1995 року вступила до Національної спілки художників України. Роботи художниці зберігаються у музеях та приватних колекціях України та за кордоном – Болгарії, Польщі, Канади, Італії, Франції, США, Бельгії та ін.
Пропустивши через власне світобачення досягнення західноєвропейського мистецтва, Світлана Чорна віднайшла свій власний живописний стиль, в якому у тісному сплаві зуміла поєднати експресивність передачі вражень з багатими традиціями українського декоративного мистецтва.
Свої картини-квіти художниця писала з уяви. «Часто, — розповідала Світлана Володимирівна, — стою перед чистим полотном і не знаю, що на ньому буде. А потім все відразу уявляю і починаю працювати. Інколи здається, що моєю рукою водить якась невидима сила». Дійсно, фантазії Світлани Чорної не мали меж. Вона брала від природи лише певний настроєвий чи колористичний мотив, а потім віддавалась на волю почуттів. Художницю більше цікавив стан героїв її полотен, душа кожної стеблинки, характер, а ніж детальна проробка кожного листочка. Тому є серед них і життєстверджуючі «Червоні маки», і мрійливі «Лілії», і пройняті смутком «Зів’ялі соняшники»…
Все життя мисткиня захоплювалася творчістю відомого супрематиста Казимира Малевича, безпредметний живопис якого сформувався під впливом традиційної української культури і був покликаний впливати на глядача не темою, а перш за все виразною грою живописних елементів. Надихаючись творами Малевича, їх кольорами і простими формами Світлана Чорна створила ряд робіт у техніці печворк. Вони насичені ритмічними повторами, несподіваним зіткненням або м’яким співзвуччям кольорів, форм і ліній.
Диво-квіти натюрмортів Світлани Чорної, її яскраві печворки дарують миті справжньої естетичної насолоди, захоплюють і вражають нашу уяву, бо створені великою та щедрою до людей душею художниці.