





СЛОВО ПРО ХУДОЖНИКА
Сьогодні Пархомівський художній музей ім. П.Ф.Луньова вшановує пам’ять про чудову людину, відомого художника і великого друга нашого музею ПАВЛА ВОЛИКА (1941 – 2018).
Павло Іванович Волик народився 21 березня 1941 року в смт.Котельва на Полтавщині. В 1971 році з відзнакою закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська академія мистецтв). З 1971 по 2001 роки працював художником у Полтавському художньо-виробничому комбінаті. 1977 року митець став членом Спілки художників України.
Павло Іванович учасник багатьох виставок – всеукраїнських, всесоюзних та зарубіжних. Він єдиний з полтавських художників здійснив серію персональних виставок містами України: Івано-Франківськ, Коломия, Львів, Київ, Житомир, Полтава, Харків. Виставки завжди мали великий успіх, а поціновувачі мистецтва відзначали у творах художника привнесення у людські душі світла, тепла, любові і рідного українського звучання.
У 1986 році нагороджений медаллю «За трудову доблесть». 2001 року став лауреатом Всеукраїнської премії ім. І.Огієнка. У тому ж році удостоєний звання заслужений художник України; 2016 – звання народного художника України.
Свій великий досвід художника Павло Іванович передавав студентам. З жовтня 2001 року він працював на посаді доцента кафедри «Образотворче мистецтво» Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка. Навчав молодь живопису і щедро ділився своїми навичками, передаючи їй незгасну любов до рідної землі.
Картини П.І.Волика надзвичайно життєстверджуючі й життєлюбні, вони випромінюють світло і гармонію. Художник був безмежно закоханий у природу та історію рідного краю, і ця глибинна любов до своєї землі знайшла вияв у яскравих сонячних пейзажах та натюрмортах.
У колекції Пархомівського художнього музею представлено кілька робіт Павла Івановича, які він подарував особисто. Пейзажі «Пагорби Опішнього», «Ранок у селі», «Сонячний ранок» приваблюють своєрідною поезією сільського побуту, скромністю мотивів, ліричністю пейзажного образу, гармонією колорита. Зачарований загадковими туманами і сонячними ранками майстер дав їм ясне мистецьке втілення у своїх творах.
За допомогою контрастів яскравого світла і тіні, витончених колористичних акцентів змальовано подвір’я і двоповерхову будівлю Пархомівського музею на картині «Сільський Ермітаж». Затишне подвір’я і осяяна ніжним сонячним промінням архітектурна споруда ніби закликають увійти в картину, відчути себе частиною історії, тих таємниць, які століттями зберігає цей чудовий палац.
На картині П.Волика «Наталівка» зображено унікальну пам’ятку архітектури Спасо-Преображенський храм, яка гармонійно вписалася у навколишній ландшафт старовинної садиби Харитоненків. Робота пронизана камерним настроєм, глибоким ліричним переживанням. Передаючи особливу атмосферу цього дивовижного місця, художник відобразив своє бачення, свої емоції, свої думки.
У колекції нашого музею представлено також і Великодній натюрморт П.І.Волика — «Незгасне». На ньому відображено одне з головних християнських свят та його основні символи: паску, писанки і свічку. Вогник запаленої свічки охоплює своїм теплом і світлом всю композицію, символізуючи Відродження, Божу любов і Благодать.
Роботи Павла Івановича Волика осяяні радістю життя, добротою і мудрістю. В них багато лірики, інтимності, благородства, душевного тепла і захоплення.