Сьогодні, 6 травня, виповнилося б 100 років від Дня народження відомого полтавського художника РЕМЧУКОВА СТАНІСЛАВА ГЕОРГІЙОВИЧА (1925-2011).
Народився він у станиці Переяславська Брюховецького району Краснодарського краю у родині службовців. Дитинство його пройшло в Єсентуках, Гаграх, Сочі.
У липні 1942 року 17-річний юнак, тоді ще учень 9 класу, був достроково призваний до армії. На фронтах Другої світової війни був зв’язківцем-телефоністом. Воював у складі 271-ї стрілецької та 2-ї гвардійської Таманської дивізії. В одному з боїв отримав тяжке поранення. Нагороджений двома бойовими орденами та багатьма медалями.
З 1951 року Станіслав Георгійович жив і працював у Полтаві. Того ж 1951 року екстерном склав іспити за 9-10 класи у середній школі № 4. 1953 року він вступив до Харківського державного інституту на факультет графіки, де його викладачами були відомі художники: В.Ф.Мироненко, Г.А.Бондаренко, В.П.Селезньов, В.В.Сизиков, Є.П.Єгоров, П.М.Супонін.
У студентські роки за надрукований плакат «Молодь Харківщини – на фестиваль!» С.Ремчуков був нагороджений Дипломом ІІ ступеня і поїздкою на VІ Всесвітній фестиваль молоді та студентів. Тоді ж почалося його співробітництво з Харківським видавництвом «Прапор».
Після закінчення навчання у 1959 році працював переважно у галузі політичного плакату та книжкової графіки у Полтаві. Був учасником численних обласних, республіканських та зарубіжних виставок: у Велико-Тирново (Болгарія) – 1976, у Кошаліні (Польща) – 1980. Проходили виставки-продажі у Японії – 1980, 1981, 1983 та у Канаді – 1980 роках.
Будучи головою правління Полтавської організації Національної спілки художників України (1972-1981) Ремчуков С.Г. допоміг у творчому становленні багатьом молодим художникам.
В останні роки життя художник віддавав перевагу живопису. 2006 року у Пархомівському художньому музеї проходила виставка Станіслава Ремчукова під назвою «200 мініатюр». Представлені на ній мініатюрні твори головним чином присвячені були мальовничій красі Полтавщини, де митець віднайшов свою другу батьківщину.
У музеї зберігається робота С.Ремчукова «Стара хата в Дем’янівці на Полтавщині» (1989), яку він подарував особисто. Тут ми спостерігаємо як майстерно і з якою великою любов’ю та теплом художник передає на полотні засніжену хатинку у невеличкому українському селі.